Ozonowanie pomieszczeń, pojazdów i klimatyzacji - Bydgoszcz i okolice

Ozonowanie to jedna z najskuteczniejszych form dezynfekcji, która wykorzystuje bakteriobójcze i wirusobójcze działanie ozonu. Generatory ozonu wytwarzają ozon z tlenu zawartego w powietrzu. Dzięki temu ozonowanie nie wymaga użycia żadnych środków chemicznych i tym samym jest bardzo ekologiczne. Działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 3000 razy szybsze i 50 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowanego do dezynfekcji chloru. Ozonowanie daje nam szansę na efektywne pozbycie się wszystkich wirusów (w tym Covid-19), bakterii, grzybów, alergenów, roztoczy i niepożądanych oraz chorobotwórczych zapachów z naszego otoczenia (np. dym papierosowy, stęchlizna, spalenizna). Jest ekologiczne i bezpieczne dla ludzi, przy czym należy pamiętać, że po wykonaniu ozonowania należy powstrzymać się od użytkowania pomieszczeń do dwóch godzin.

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie?

 • Covid-19 – dzięki ozonowaniu zdezynfekujemy pomieszczenia, w których przebywały wcześniej osoby chorujące na Covid-19
 • Alergie – dzięki ozonowaniu pozbędziemy się roztoczy, pleśni, zapachów pochodzenia zwierzęcego lub innych alergenów
 • Zalania lub zagrzybienia powierzchni – ozonowanie pomoże w usunięciu grzybów, w tym zapachu pleśni i stęchlizny
 • Pożar – ozonowanie usunie odór spalenizny i pozwoli dalej wykorzystywać pomieszczenia po pożarach
 • Ukończenie remontu – ozonowanie usunie zapach farb, lakierów i rozpuszczalników
 • Dym papierosowy – ozonowanie skutecznie pomoże pozbyć się zapachu dymu tytoniowego
 • Samochód – ozonowanie skutecznie usunie nieprzyjemne zapachy, bakterie i roztocza, a także odgrzybi klimatyzację
 • Klimatyzacja – ozonowanie to najskuteczniejszy sposób na oczyszczenie układu klimatyzacji
Ozonowanie Covid

Ozonowanie pojazdów i klimatyzacji

We wnętrzu samochodu panują idealne warunku do rozwoju roztoczy i grzybów, które mogą prowadzić do ciągłych chorób i złego samopoczucia. Nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanałów wentylacyjnych spowodowany zaleganiem grzybów i zarazków, to oprócz źródła chorób powód znacznego spadku komfortu jazdy autem. Dlatego tak ważne jest, by regularnie czyścić układ klimatyzacji, minimum raz w roku. Skuteczną metodą usuwania pleśni i zarazków w układzie klimatyzacji jest właśnie ozonowanie, które przy okazji upora się z nieprzyjemnymi zapachami utrzymującymi się w pojeździe w związku z paleniem w nim tytoniu, przewożeniem zwierząt czy spożywaniem posiłków. Ozonowanie klimatyzacji przebiega w zamkniętym samochodzie i jest całkowicie bezpieczne. Dzięki zastosowaniu wydajnego generatora ozonu, jest to proces krótki i sprawny, który pozytywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Ozonowanie zbawienne dla alergików

Ozon usuwa grzyby, bakterie, roztocza oraz pleśnie, które stanowią zmorę dla alergików. Po każdym ozonowaniu powietrze jest czyste i wolne od alergenów. Efekty tego zabiegu widoczne są przez długi czas, jednak alergikom zaleca się powtarzanie ozonowania kilka razy do roku.

Co wyróżnia usługi FACTUM?

Nasza firma pracuje z najnowocześniejszymi i najbardziej wydajnymi generatorami ozonu, wykonanymi w oparciu o unikalną technologię lamp szklano-platynowych. Ozonatory te są znacznie bezpieczniejsze i efektywniejsze w porównaniu z urządzeniami, wytwarzającymi ozon w oparciu o płytki ceramiczne. Ozonujemy profesjonalnym generatorem ozonu o mocy 40g/h, który nie powodują odbarwień tapicerki, skóry, uszkodzenia elektroniki czy plastików!


Zadzwoń i umów się: +48 690 046 093

Cennik ozonowania w Bydgoszczy i okolicach

 • pomieszczenia do 30 m2: 200 zł
 • pomieszczenia 30-50 m2: 250 zł
 • pomieszczenia 50-80 m2: 300 zł
 • większe pomieszczenia: wycena indywidualna
 • samochody osobowe: 50,00 – 60,00 zł
 • dostawcze, busy, autokary: 100,00 – 120,00 zł.